چرا شما باید برنامه سلامتی کارمندان خود را برای سلامت دیجیتال تطبیق دهید

چرا شما باید برنامه سلامتی کارمندان خود را برای سلامت دیجیتال تطبیق دهید

همه گیری مداوم COVID-19 تقریباً همه چیز را در مورد نحوه زندگی و از برخی جهات ، چگونگی حفظ سلامتی خود تغییر داده است. در نتیجه ، برنامه های تندرستی کارمندان همچنین باید با توجه به تغییر در عادات کارکنان ، از جمله پویایی کار / زندگی آنها ، با زمان فعلی سازگار شوند ، زیرا 62٪ از کارمندان ایالات متحده به دلیل همه گیری (به گفته همه جانبه) به کار خود در خانه ادامه می دهند

تمرکز کارفرما نه تنها باید برنامه های سلامتی را به صورت آنلاین جابجا کند ، بلکه آنها باید از فن آوری مناسب برای درگیر کردن کارمندان ، دستیابی به اهداف برنامه و تشویق موثر شرکت کنندگان فعال در برنامه استفاده کنند.

درگیری برنامه سلامتی رانندگی و جوایز دیجیتال [19659004] آوردن سلامتی کارمندان به صورت آنلاین می تواند چالش برانگیز باشد ، اما در سالی که سازگاری به کلید بقا تبدیل شده است بسیار حیاتی است. استفاده از پاداش های دیجیتال مناسب برای تشویق به استفاده از فناوری بهداشت دیجیتال می تواند به کارکنان کمک کند تا اهداف سلامتی خود را به طور یکپارچه برسانند و به آنها دست یابند.

استفاده از فناوری سلامتی کارمندان باید آسان باشد و یک نقطه اشتغال طبیعی برای کارمندان باشد. در بعضی موارد ، این به معنای انتخاب فن آوری بر اساس اهداف اصلی برنامه است که می تواند تناسب اندام ، مدیریت استرس ، کیفیت خواب یا داده های خاص بیومتریک باشد.

با این حال ، در همه موارد ، برنامه سلامتی شما باید بر روی تعامل و پاداش آسان نامزدی می تواند از طریق تابلوهای پیام جامعه یا کانال های ارتباطی برای کارمندان متمرکز بر اهداف خاص انجام شود. جوایز ، مانند کارتهای eGift ، باید در یکپارچه سازی یکپارچه در برنامه شما ، تحویل به موقع و با محصولات و مارک هایی باشد که به طور مداوم از یک سبک زندگی سالم پشتیبانی می کنند.

اگر به درستی گنجانده شود ، فن آوری مناسب می تواند فرزندخواندگی را تحریک کند ، که به عنوان نیروی کار مهم است پراکنده باقی بماند.

با استفاده از مشوق های مناسب برای کار از راه دور

بسیاری از سرپرستان برنامه سلامتی می پرسند ، "اکنون که شش ماه به یک بیماری همه گیر نرسیده ایم ، چگونه می توانم کارمندان از راه دور را درگیر سلامتی کنم؟" پاسخ در این است که مشوق ها در برنامه سلامتی شما چگونه گنجانده شده است و چقدر انعطاف پذیری برای بازخورد کارکنان ایجاد کرده است.

همانطور که برنامه سلامتی شما به یک محیط دیجیتالی تبدیل می شود ، ادغام بازخورد کارکنان در ساختار برنامه شما به اطمینان از آن کمک می کند برای نیروی کار منحصر به فرد شما کار می کند. برای اینکه برنامه شما واقعاً موفق شود ، باید پویا باشد و با تغییر نیروی کار در شرایط مختلف ، باید تغییر کند.

ابتکارات سلامتی دیجیتال همچنین باید مشوق های دیجیتالی را که به طور طبیعی با برنامه یکپارچه هستند ، در بر گیرد. همانطور که کارمندان به اهداف خود می رسند ، انگیزه ها باید فوراً در دسترس باشند و امکان انتخاب را فراهم کنند و در عین حال در حد بودجه باقی بمانند. کارتهای eGift انعطاف پذیری و سهولت تحویل را که برنامه سلامتی دیجیتال می طلبد فراهم می کنند. آنها می توانند بلافاصله ارسال و دریافت شوند ، و آنها را به عنوان مشوق های سلامتی دیجیتال ایده آل تبدیل می کند. و با انتخاب صدها مارک ، شخصی سازی مشوق های کارت هدیه برای تنظیمات فردی کارمندان آسان است.

حمایت از سلامتی از طریق یک بیماری همه گیر

COVID-19 ریتم همه را تغییر داده است. خواه این برنامه روزانه شما باشد یا چشم انداز طولانی مدت شما. همانطور که شرکت ها فرهنگ خود را برای انجام کار از راه دور تغییر می دهند ، برنامه های سلامتی کارمندان نیز باید همان تغییر را انجام دهند. در اینجا چند ایده تاکتیکی آورده شده است که به شما کمک می کند برنامه سلامتی شما به سمت دیجیتال سوق پیدا کند:

  • به کارمندان کمک هزینه کنید تا دفاتر خانگی خود را با مبلمان ارگونومیک و فضای کاری مناسب تنظیم کنند.
  • اطمینان حاصل کنید که عکس های آنفولانزا به موقع دریافت می شود از آنجا که کلینیک آنفولانزای مطب وجود ندارد ، به این معنی نیست که شما نمی توانید کارمندان را به موقع واکسیناسیون تشویق کنید.
  • COVID-19 ریتم های ما را تغییر داده است. اگر برنامه سلامتی شما بخشی از فرهنگ شرکت شما بود ، با تغییر بقیه فرهنگ شما باید تغییر کند.
  • فرصت های آنلاین برای معاشرت کارمندان را فراهم کنید. خواه یک قهوه جویی مجازی در Zoom باشد ، و یا یک جلسه گروهی با هدف یک هدف خاص تناسب اندام ، کارمندان هنوز هم برای حفظ فرهنگ محیط کار نیاز به معاشرت دارند.
  • تمرکز بر سلامت روان. هر کارمند با پیشرفت همه گیری چیز متفاوتی را پشت سر می گذارد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که منابع بهداشت روان محرمانه و در دسترس هستند و برخی از جوایز دیجیتال سلامتی بر مراقبت از خود مانند کارت های هدیه Soothe یا Spa Week تمرکز دارند. و سایر مزایای شرکت غیرقابل عملی شده است ، اطمینان حاصل کنید که کارمندان به فناوری سلامت دیجیتال دسترسی دارند – برای خرید مواردی مانند ساعت اپل به هدیه کارت اپل بدهید تا آنها را از نظر سلامتی با انگیزه و پاسخگو نگه دارد.

همه گیر COVID-19 انجام شده است عوارض مربوط به نحوه زندگی ، نحوه کار و نحوه پرورش فرهنگ شرکت. محل کار ما به صورت آنلاین جابجا شده است ، بیایید اطمینان حاصل کنیم که اقدامات سلامتی کارمندان شما نیز انجام می شود.


برای حساب رایگان خود در Engage2Reward ثبت نام کنید ™ برای دسترسی به بیش از 250 مارک کارت eGift برای شروع برنامه سلامتی کارمندان خود امروز.

 امروز ثبت نام کنید