هند برای تمیز کردن شهرها چه اقداماتی انجام می دهد!

هند برای تمیز کردن شهرها چه اقداماتی انجام می دهد!

هند برای تمیز کردن شهرها چه اقداماتی انجام می دهد!

با ادامه تلاش هند برای هوای پاک ، راه حل های جدیدتر ظهور می یابد.

انتشار: 22 فوریه 2020 10:28:29 AM

نوشت Am امیه جوشی

مردم عمیقاً نگران چیزی هستند که در دید ساده پنهان است: کیفیت پایین هوا نگرانی توجیه شده است – در گزارش سال 2018 ، سازمان بهداشت جهانی ذکر كرد كه 93٪ از كودكان زیر 15 سال در معرض لودن هوا با ذرات ریز بیش از دستورالعملهای كیفیت هوا هستند. این ذرات ریز – که به عنوان PM2.5 نیز شناخته می شوند – برای چشم غیر مسلح نامرئی هستند ، اما یک بار استنشاق می تواند باعث "خطر بیشتر بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی عروقی بعد از زندگی شود". همچنین ، هنگامی که زنان باردار در معرض هوای آلوده قرار دارند ، به احتمال زیاد آنها زودرس به دنیا می آیند و فرزندان کم وزن و کم وزن دارند.

هند برای تمیز کردن شهرهای خود اقدامات جسورانه ای انجام داده است. در سال 2018 ، 22 از 30 شهر آلوده جهان در هند قرار داشتند که دهلی در آن آلوده ترین پایتخت جهان بود. در حالی که منابع آلودگی بالای ذرات زیاد است – گرد و غبار ، پخت و پز ، سوزاندن محصولات زراعی و وسایل نقلیه ، به عنوان چند مورد ، این یک طبقه متوسط ​​و مرفه در حال رشد هند و تمایل روزافزون آن برای اتومبیل است که دولت با اقدامات جدی برای محدود کردن تولید گازهای گلخانه ای وسایل نقلیه استفاده می کند.

یک قدم مهم تصمیم به پرش از یک سطح تنظیم و حرکت مستقیم از هنجارهای مرحله بهارات (BS) 6 ، از BS4 بود که معادل نسخه های اروپایی مربوطه است. این مقررات سخت ترین در جهان است که نیاز به کاهش عمقی در انتشار گازهای مضر (مونوکسید کربن ، هیدروکربن ها و اکسیدهای ازت) دارد. علاوه بر این ، انتشار مقادیر بیشتر از طریق معرفی حد ذره (PN) محدود می شود ، که اجازه می دهد تا بیش از 600 میلیارد ذره در هر کیلومتر رانده نشود. روش های جدیدی برای آزمایش وسایل نقلیه از طریق آزمایش های "انتشار رانندگی در دنیای واقعی" ، همچنین با نام RDE شناخته می شود ، که از اگزوز تمیزتر در هنگام رانندگی روزانه اطمینان می کند.

هنجارهای انتشار حتی در هند جدید نیستند. سیستم های پس از تصفیه موتور و اگزوز اکنون چندین دهه است که توسعه یافته و بسیار کارآمد هستند. با این حال ، این فن آوری ها همچنان در حال تکامل هستند و اجرای BS6 اطمینان حاصل می کند که این فن آوری های اخیر در وسایل نقلیه جدید فروخته شده در هند به تصویب رسیده است. یکی از فناوری های ارزش برجسته ، پذیرش گسترده سیستم های تزریق مستقیم در خودروهای بنزینی است. در مقایسه با تزریق سوخت سنتی بندر ، امکان کنترل میزان و زمان تزریق سوخت در سیلندرها باعث افزایش احتراق و در نهایت مصرف سوخت خودرو می شود. تأثیر ناخواسته سوخت احتمالی در برابر دیواره های سیلندر ، افزایش تولید ذرات است که در صورت عدم درمان توسط سیستم های کنترل انتشار ، به هوا منتقل می شوند.

فیلترهای ذرات بنزینی (GPF) بطور خاص برای رسیدگی ساخته شده اند. این مشکل در سیستم های بنزینی. از آنجا که اگزوز از طریق فیلتر جریان می یابد ، ذرات در سطح دیواره به دام افتاده و اجازه می دهند تا اگزوز تمیز شده از فیلتر خارج شود. عملکرد این فیلترها تنها با گذشت زمان بهبود می یابد: با مقداری خاکستر که بر روی دیواره های فیلتر جمع آوری شده ، آنها بیش از 90٪ ذرات دوده را ضبط می کنند و از فرار آنها جلوگیری می کنند و از آلودگی جو جلوگیری می کنند. این سیستم توسط خودروساز طراحی شده است تا بطور دوره ای فیلتر را با سوزاندن دوده های داخلی فیلتر تمیز یا "بازسازی" کند ، بنابراین نیازی به تعویض یا سرویس دهی فیلتر نیست.

فیلترها بعنوان یک فناوری بسیار کارآمد اثبات شده اند. زیرا آنها چندین سال با موفقیت در وسایل نقلیه دیزلی در سایر نقاط جهان مستقر شده اند. در حقیقت ، GPF های Corning در حال حاضر در میلیون ها وسیله نقلیه در اروپا و چین مستقر شده اند. ما مشتاقانه منتظر معرفی این فناوری های نوآورانه و اثبات شده به بازار هند هستیم و به هند ارزان و مؤثر در کاهش انتشار ذرات خمشی کمک می کنیم.

(نویسنده مدیر فناوری ها و مقررات نوظهور ، کورنینگ وارز است)

قیمت سهام سهام از BSE و NSE و آخرین NAV ، نمونه کارها وجوه متقابل ،
مالیات خود را با حسابگر مالیات بر درآمد محاسبه کنید ، برترین دستاوردهای بازار ، بازندگان برتر و بهترین صندوق های سهام را بشناسید. مانند ما در فیس بوک و ما را دنبال کنید توییتر .

.