مقامات ایالات متحده کمپین اطلاعات ضد اطلاعات COVID-19 را به حساب های پروکسی روسیه پیوند می دهند

مقامات ایالات متحده کمپین اطلاعات ضد اطلاعات COVID-19 را به حساب های پروکسی روسیه پیوند می دهند

مقامات ایالات متحده کمپین اطلاعات ضد اطلاعات COVID-19 را به حساب های پروکسی روسیه پیوند می دهند

مقامات آمریكا گفته اند كه هزاران نفر از حساب های رسانه های اجتماعی مرتبط با روسیه ، تلاش گسترده ای را برای پخش هشدار و اطلاعات نادرست درباره بحران COVID-19 آغاز كرده اند.

مقامات وزارت امور خارجه درگیر در مقابله با ضد اطلاعات روسیه در ماه فوریه گفتند 22 که حسابهای جعلی در توییتر ، فیس بوک و اینستاگرام مورد استفاده قرار می گیرند و به چند زبان فعالیت می کنند.

"قصد روسیه این است که اختلاف نظر ایجاد کند و مؤسسات و اتحادهای ایالات متحده را از بین ببرد ، از جمله از طریق کارزارهای نفوذ مخفی و مخفی ، تحت فشار قرار دهد." به نقل از فیلیپ ریکر دستیار معاون وزیر امور خارجه اروپا و اوراسیا.

ریکر افزود که حسابهای مرتبط با روسیه "با منحرف کردن پاسخ جهانی بهداشت" بار دیگر تصمیم به تهدید امنیت عمومی می دهند. "

مقامات گفت که کارزار ضد اطلاعاتی ادعاهای بی پایه ای مبنی بر انتشار ویروس ناشی از COVID-19 سلاح بیولوژیکی ایجاد شده توسط سیا "برای شروع جنگ اقتصادی علیه چین" یا بخشی از تلاش های غربی "برای فشار دادن پیام های ضد چین".

'Carte Blanche' برای حمله

طبق گزارشی تهیه شده توسط ایالت مرکز جهانی نامزدی وزارت امور خارجه ، چندین هزار حساب آنلاین – بسیاری از آنها قبلاً با انتشار پیام های دوستانه روسیه درباره جنگ در سوریه یا اعتراضات به اصطلاح "جلیقه زرد" در فرانسه گره خورده اند – پیام های "تقریباً تقریباً یکسان" را ارسال می کنند. بحران COVID-19. در این گزارش ، حساب ها در زمان های مشابه به زبان های انگلیسی ، اسپانیایی ، ایتالیایی ، آلمانی و فرانسوی ارسال می شوند و به گفته این گزارش می توان به پراکسی های روسی ردیابی کرد. و اسپوتنیک.

به نقل از خبرگزارش خبرگزاری فرانسه ، یک مقام وزارت امور خارجه بدون نام وزارت امور خارجه اعلام کرد که به نظر می رسد که به عملیاتیان روسی "حمله به کارته" داده شده است تا به ایالات متحده حمله کنند.

ایالات متحده مقامات بر این باورند كه كارزارهای ضد اطلاعاتی در حال حاضر برای پاسخگویی به بحران سلامتی كشورها ، به ویژه آنهایی كه در آفریقا و آسیا به دلیل انتشار ترس از اقدامات غربی ، برای كشورها دشوارتر شده است.

با گزارش گاردین و AFP

.